X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

دنیای ریاضی

کد ساعت


 • از قدیم تا کنون
 • جزئیات حذف کنکور دانشگاه آزاد

  رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد: کنکور دانشگاه آزاد پس از بررسی‌های فراوان و گسترده‌ در کمیته تخصصی در مقطع کارشناسی حذف شد.

  به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی با اعلام این خبر گفت: در راستای قانون مصوب سال 86 مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف آزمون سراسری، پس از بررسی‌های به عمل آمده بر روی رشته محل‌های موجود در دانشگاه آزاد در کمیته‌ای تخصصی مقرر شد در 5000 رشته محل مقطع کارشناسی این دانشگاه از نیمسال دوم سال جاری پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب صورت می‌گیرد.

  رییس مرکز آزمون ادامه داد: این موضوع که طرح حذف آزمون در نیمسال اول و در مقطع کاردانی صورت گرفت، گفت: با توجه به اینکه در مهرماه امسال آزمون 3466 رشته محل در مقطع کاردانی حذف گردید، لذا دانشگاه آزاد اسلامی توانسته از مجموع قریب به 9000 رشته محل خود در آزمون سراسری در بیش از 8400 رشته محل معادل 95 درصد پذیرش بدون کنکور داشته باشد. لذا در مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو در 250 هزار نفر ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی از مجموع 270 هزار نفر به صورت بدون آزمون خواهد بود.

  اقبالی در ادامه خاطر نشان کرد: این اقدام آگاهی مثبت در راستای ورود آسان‌تر و راحت‌تر داوطلبان تحصیل به دانشگاه‌های کشور خواهد بود. ضمن اینکه به نظر می‌رسد با پذیرش بدون آزمون می‌توان داوطلبان را در راستای علایق و استعدادهایشان سوق داد.

  اقبالی در خصوص روش پذیرش دانشجو گفت: در این روش سوابق تحصیلی داوطلبان ملاک قرار می‌گیرد و هر فرد می‌تواند در هر رشته محلی که می‌خواهد ثبت‌نام کرده و ادامه تحصیل دهد.

  وی در مورد زمان آغاز ثبت‌نام بدون آزمون، اعلام کرد: ما آمادگی داریم که از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری به پذیرش دانشجو در این سیستم جدید بپردازیم. ضمن اینکه در این روش داوطلبان می‌توانند دو بار در سال و در دو نیمسال برای ثبت‌نام اقدام کنند.

  رییس مرکز آزمون در ادامه افزود: متقاضیان می‌توانند از نیمه دوم دی ماه با مراجعه به پایگاه ثبت‌نام الکترونیکی مرکز آزمون به آدرس www.azmoon.org نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

  وی در پایان اشاره کرد: در حال حاضر پذیرش بدون آزمون، شامل حال رشته‌های علوم پزشکی، دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری نخواهد شد، لذا علاقه‌مندان تحصیل در گروه پزشکی و رشته‌های با آزمون غیر پزشکی می‌بایست در آزمون سال 92 که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود، شرکت کنند. لذا دانشگاه آزاد اسلامی در این مورد هیچ آزمون مستقل و جدایی برگزار نخواهد کرد و شیوه پذیرش دانشجو در رشته‌های مذکور متعاقبا اعلام خواهد شد.


  پیچک